سایت رسمی کمپانی Easy Come Canada - برنامه‌ مهاجرتی جدید برای جذب دانشجو
تاریخ :
موضوع : اخبار

برنامه‌ مهاجرتی جدید برای جذب دانشجو

برنامه‌ مهاجرتی جدید برای جذب دانشجویان و نیروهای کار خارجیوزیر مهاجرت ایالت کِبک اعلام کرد: ..... به ادامه مطلب مراجعه نمایید


وزیر مهاجرت ایالت کِبک اعلام کرد:
وزیر مهاجرت ایالت کِبک اخیراً قوانین مهاجرتی جدیدی را برای انتخاب و کاندید کردن فارغ التحصیلان خارجی مدارس فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی کِبک و نیز نیروهای کار خارجی این ایالت اعلام کرده است.

دولت کِبک نیز همانند دولت فدرال کانادا که سال گذشته برنامه مهاجرتی "تجربه کانادایی" را برای جذب فارغ‌ التحصیلان و نیروهای کار خارجی معرفی کرد، برنامه مهاجرتی ویژه خود را برای این گروه از افراد معرفی می‌کند. وزیر مهاجرت ایالت کِبک اخیراً قوانین مهاجرتی جدیدی را برای انتخاب و کاندید کردن فارغ التحصیلان خارجی مدارس فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی کِبک و نیز نیروهای کار خارجی این ایالت اعلام کرده است. این قوانین و مقررات که احتمالا در نیمه اول ماه جولای به اجرا گذاشته می‌شوند بر اهمیت جذب نیروهای تخصصی و دانشجویان خارجی که دارای مهارت‌ها و توانمندی‌های مورد نیاز بازار کار کِبک بوده و در رشد اقتصادی کِبک موثرند، تاکید کرده و تسهیلاتی را برای تسریع در روند گزینش و مهاجرت افراد مذکور فراهم می‌کند. قوانین و مقررات جدید سه گروه از متقاضیان را به شرح زیر تحت تاثیر قرار می دهد:

فارغ التحصیلان خارجی: این گروه از متقاضیان در صورتی واجد شرایط استفاده از تسهیلات جدید مهاجرتی هستند که از یکی از دبیرستان‌ها یا کالج‌های فنی و حرفه‌ای کِبک فارغ التحصیل شده و یا از یکی از موسسات آموزش عالی معتبر این ایالت مدرک لیسانس، فوق لیسانس ویا دکتری کسب کرده‌ باشند. افراد مذکور باید کل دوره تحصیلی و یا حداقل یکسال از تحصیلات تمام وقت خود را به زبان فرانسه به انجام رسانده باشند و یا با شرکت دردوره آموزش زبان فرانسه در یکی از موسسات آموزشی کِبک مهارت‌های این زبان را حداقل در سطح B1 کسب کرده باشند.

نیروهای کار موقت: نیروهای کار موقت که با داشتن اجازه کار و به صورت قانونی در کِبک حضور داشته‌ و در مدت 2 سال قبل از اقدام حداقل 12 ماه به صورت تمام وقت و در شغلی تخصصی در کِبک مشغول به کار بوده‌اند، ممکن است بتوانند از تسهیلات ارائه شده توسط قوانین و مقررات جدید بهره‌مند گردند. البته متقاضی این گروه مهاجرتی نیز باید حداقل توانمندی‌های مربوط به زبان فرانسه را دارا باشد.

نیروهای مورد نیاز بازار کار کِبک: براساس قوانین جدید، اداره مهاجرت کِبک بررسی پرونده متقاضیانی که تجربه، تخصص، و آموزش‌های مورد نیاز بازار کار ایالت را دارا هستند در الویت قرار می‌دهد و واجدین شرایط می‌توانند گواهی گزینش ایالت کِبک را در مدت زمان کمتری نسبت به قبل دریافت کرده و به کانادا مهاجرت کنند. آخرین فهرست مشاغل مورد نیاز کِبک (فهرست سال 2009) را می‌توان در وب سایت اداره مهاجرت این ایالت به نشانی اینترنتی http://www.micc.gouv.qc.ca مشاهده کرد. بر اساس این فهرست مشاغل مورد نیاز کِبک در حال حاضر طیف نسبتاً وسیعی از عناوین شغلی را در برمی‌گیرد، از تکنسین جوشکاری و تکنسین آزمایشگاه گرفته تا پرستار و مهندس هوانوردی. واجدین شرایطی که پرونده آنها تا تاریخ چهاردهم اکتبر سال 2009 مورد بررسی قرار نگیرد و یا اصولا تقاضای آنها پس از تاریخ مزبور دریافت شود می‌توانند از تسهیلات قوانین جدید استفاده کنند و بررسی پرونده آنها در الویت قرار گرفته و می‌توانند گواهی گزینش ایالت کِبک (CSQ) را در مدت زمان کمی دریافت کنند
منبع این مقاله : :سایت رسمی کمپانی Easy Come Canada
آدرس این مطلب : http://easycomecanada.com/4/برنامه‌-مهاجرتی-جدید-برای-جذب-دانشجو/