سایت رسمی کمپانی Easy Come Canada - اجازه کار موقت - (Temporarily Work Permit)
Thursday 22 February 2018
   
Size Font
Login
image image image

Plan Nord

Plan Nord - Building Northern Québec together - The Project of a Generation

Plan Nord Tourism Strategy

 

طرح Nord

شمال استان کبک را با هم بسازیم. طرحی برای نسل ها...

Plan Nord

Good news for home builder, whether you're a home builder or investor, construction worker

 

طرح Nord

خبر خوب برای خانه سازان و یا سرمایه گذاران و یا افرادی که مایل به کار در زمینه های ساختمانی در کانادا می باشند

The Business Immigration Program seeks to attract experienced business people to Canada who will support the development of a strong and prosperous Canadian economy

 

مهاجرت تجاری کانادا جذب صاحبان باتجربه و موفق تجارت ها و مشاغل آزاد است. دولت کانادا معتقد است این افراد می توانند ...

اجازه کار موقت - (Temporarily Work Permit)

اجازه کار موقت - (Temporarily Work Permit)

به ادامه مطلب مراجعه نمایید


هرساله بیش از نود هزار نیروی کار موقت خارجی به کانادا وارد می‌شوند. اداره توسعه منابع انسانی و مهارت‌های کانادا (HRSDC) و نیز اداره شهروندی و مهاجرت کانادا واجد شرایط بودن متقاضیان جهت انجام کار در کانادا را مشخص می‌کنند. در اغلب مواقع افراد باید برای کار در کانادا اجازه کار موقت دریافت کنند.
بجز موارد خاصی که صدور اجازه کار موقت بدون داشتن پیشنهاد کار و تاییده HRSDC نیز امکان‌پذیر است در سایر موارد داشتن پیشنهاد کار ازیک کارفرمای کانادایی که در آن میزان دستمزد، شرح وظایف، و طول مدت کار پیشنهادی مورد شاره قرار گرفته است و نیز تاییدیه HRSDC پیشنیاز تقاضای اجازه کار موقت در کاناداست. برای اینکه پیشنهاد کار به تایید HRSDC برسد، کارفرمای صادر کننده پیشنهاد باید ثابت کند که نتوانسته است یک شهروند یا مقیم دائم کانادا را برای استخدام در شغل مورد نظر بیابد و تاییدیه HRSDC بیان می‌کند که استخدام یک خارجی در سمت مورد نظر تاثیری منفی بر بازار کار کانادا نخواهد داشت. شخصی که پیشنهاد کار تایید شده‌ای از یک کارفرمای کانادایی در دست دارد می‌تواند با تکمیل فرم‌های مورد نیاز و ارسال آنها به اداره شهروندی و مهاجرت کانادا درخواست اجازه موقت کار در کانادا بنماید. در اغلب موارد این درخواست باید از خارج از کانادا ارسال شود ولی در برخی موارد بعضی از افراد می‌توانند این درخواست را از داخل کانادا یا در پایانه‌های مرزی ورود به این کشور نیز ارسال کنند. از جمله این موارد می‌توان دانشجویان تمام وقت خارجی شاغل به تحصیل در کانادا یا همسران‌شان و نیز افرادی که با داشتن اجازه کار موقت در کانادا مشغول به کارند و قصد دارند در شغل دیگری اجازه کار بگیرند را نام برد.

صدور اجازه کار موقت بدون نیاز به تاییدیه HRSDC
در موارد خاصی دریافت اجازه کار بدون در دست داشتن پیشنهاد تایید شده کار از یک کارفرمای کانادایی نیز امکان پذیر است. این موارد عبارتند از:

    * کارگرانی که بر اساس موافقت‌نامه‌های بین‌المللی مثل NAFTA برای کار به کانادا وارد می‌شوند.
    * کسانی که استخدام آنها نفع ویژه‌ای را نصیب شهروندان و ساکنین کانادا می‌کند. از جمله این افراد می‌توان برخی از کارآفرینان را نام برد.
    * کسانی که استخدام آنها فرصت شغلی مشابهی را برای کانادایی‌ها در خارج از کشور ایجاد می‌کند. مثلا افرادی که در برنامه‌های تبادل معلم مشارکت می‌کنند.
    * دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در کانادا که کسب تجربه کاری بخشی از برنامه تحصیلی ایشان محسوب می‌گردد.
    * همسران دانشجویان خارجی تمام وقتی که با داشتن ویزای تحصیلی در کانادا مشغول به تحصیل اند.
    * همسران کارگران خارجی که با در دست داشتن اجازه کار موقت در کانادا مشغول به کارند.
    * کسانی که قصد دارند در کارهای خیریه و یا مذهبی مشارکت کنند.

پرستار سرخانه (Live-In Caregiver)
پرستاران سرخانه یا به عبارتی پرستاران شبانه‌روزی افرادی هستند که مستقلا و بدون نیاز به سرپرست می‌توانند خدمات نگهداری از کودکان، سالمندان، و معلولین را ارائه کنند. این خدمات در منازل شخصی افراد ارائه می‌شود و پرستار سرخانه در منزل شخص دریافت کننده سرویس ( یا به عبارتی کارفرمای خود) سکونت و زندگی می‌کند. برای اینکه به عنوان پرستار سرخانه در کانادا کار کنید باید برای برنامه Live-In Caregiver اقدام نمایید و در صورتی که واجد شرایط این برنامه باشید و پذیرفته شوید اجازه کار موقت در کانادا برایتان صادر می‌شود. کسانی می‌توانند برای این برنامه اقدام کنند که تحصیلاتی معادل حداقل دیپلم دبیرستان کانادا داشته باشند و در سه سال قبل از اقدام یک دوره آموزشی حداقل شش ماهه مرتبط با کاری که قصد دارند انجام دهند را گذرانده و یا حداقل یک سال تجربه کاری تمام وقت و مرتبط ( حداقل شش ماه از این تجربه یک ساله باید مداوم و در استخدام کارفرمای واحدی باشد) ارائه کنند. بعلاوه متقاضی باید پیشنهاد کار تایید شده‌ای از یک کارفرمای کانادایی ( کسی که خدمات پرستاری به وی ارائه می‌شود و پرستار در منزل وی زندگی خواهد کرد) در اختیار داشته باشد. پرستار و کارفرما باید قراردادی را به امضا رسانده باشند که در آن جزییات شرایط کار و شرح وظایف پرستار مورد اشاره قرار گرفته است. طبیعتا توانایی خواندن، فهمیدن، و صحبت کردن به انگلیسی یا فرانسه در حد و اندازه‌ای که پرستار در انجام وظایف محول شده به مشکل برنخورد از الزامات دیگر اقدام برای اجازه کار موقت تحت برنامه Live-In Caregiver استکاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 Business Immigration  [ Monday 25 June 2012 ] 24511 مشاهده
 مهاجرت به کبک  [ Monday 25 June 2012 ] 12923 مشاهده
 مهاجرت از طریق تخصص و حرفه (Skilled Workers)  [ Monday 25 June 2012 ] 14568 مشاهده

       امتیاز دهی به مطلب

       انتخاب ها

       اشتراک گذاري مطلب

       منوی سایت

توضیحات .....
توضیحات .....
توضیحات .....

Login Form